Koncert vo Folsom Prison

Koncert Johnnyho Casha sa odohral vo väzení vo Folsome, Kalifornia 13. januára 1968. Na vystúpení sa zúčastnila Johnnyho kapela Tennessee Three, jeho budúca manželka June Carter a jeho priateľ Carl Perkins.

Koncert

Cash si pre svoj koncert vybral väznicu vo Folsome z viacerých dôvodov. Okrem toho, že jeden z jeho veľkých hitov sa volá Folsom Prison Blues, mal Johnny Cash vo svojich pesničkách blízko k životu vo väzení, čím si získal rešpekt u trestancov. Na koncerte zaznela aj pesnička Greystone Chapel, ktorú zložil Glen Sherley kým bol vo väzení. Deň pred vystúpením požiadal reverend Johnnyho, či by si nemohol vypočuť túto pesničku. Cashovi sa zapáčila a zahrnul ju do svojho vystúpenia.

Album

Záznam z tohto vystúpenia vyšiel pod hlavičkou Columbia records pod názvom At Folsom Prison a stal sa jedným z najlepšie predávaných albumov toho roku, popri velikánoch ako napríklad The Beatles.

Aj keď sa Cash tešil priazni väzňov, niektoré ich výkriky, ktoré sa objavili na nahrávke, boli pridané neskoršie, v štúdiu.
V štúdiu však nepridali vetu, ktorú povedal Cash potom, ako sa z hladiska ozvalo pár neslušných slov - "Táto show sa nahráva pre album, ktorý bude vydaný pod Columbia Records a vy nemôžete len tak povedať "do pekla", "hovno" alebo niečo podobné.".

Fotky

Vstup do Folsom Prison Koncert Pred Folsom Prison Johnny Cash vo Folsome