Koncert v San Quentine

Keď Johnny Cash zaspieval „San Quentin, may you rot and burn in hell“ (San Quentin, bodaj by si zhnil a škvaril sa v pekle), väzni stáli na stoloch a vykrikovali.
„Nikdy predtým som nevidel nič podobné“ povedal Bob Johnston, „Mal som radšej zavolať Tammy Wynette alebo Georga Jonesa... hocikoho, len nie Johnnyho Casha!“.

Koncert

Koncert sa uskutočnil 24. februára 1969. Keď Johnny Cash vstupoval do väznice v San Quentine, nepochybne patril k najväčším hviezdam tej doby. Bol však aj najkontroverznejšou hviezdou tej doby. Od začiatku jeho kariéry, strávil celkovo 7 krát noc za mrežami. Tento fakt robil z Johnnyho rebela a ak k tomu pripočítame energiu, ktorú dával do každého vystúpenia, väzni ho proste zbožňovali. V ten deň bola San Quentinská väznica na pokraji vzbury. Všetko však dopadlo dobre a aj vďaka tomu máme možnosť vypočuť si skvelý album, ktorým At San Quentin bezpochyby je.

Album

Pôvodná nahrávka vyšla 4. júna 1969 a obsahovala 10 skladieb. Reedícia z roku 2000 bola doplnená o 8 ďalších skladieb. V roku 2006 bola vydaná dvojdisková Legacy edition spolu s dvd nosičom, na ktorom bol pôvodný dokument Granada TV z roku 1969.

Fotky

Johnny Cash a June Carter Publikum v San Quentine Johnny Cash na pódiu